PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=153943}
6,2 11
ocen
6,2 10 1 11

Il segreto del vestito rosso
powrót do forum filmu Il segreto del vestito rosso

5.6/10

ocenił(a) film na 6

Sprawnie zrealizowany thriller (ale nie giallo) z międzynarodową intrygą kryminalną, która nie stanowi jednak głównego wątku (także eurospy to też nie jest). Główny bohater, dziennikarz, pomaga swojej dawnej miłości odnaleźć zaginionego przed kilkoma dniami męża, który okazuje się być zamieszany w morderstwo. Wszystko oczywiście się gmatwa, pojawiają się podejrzane typy i tropy które mają zmylić widza. Przez pierwsze 2/3 filmu akcja jest statyczna i dopiero pod koniec się rozkręca. Aktorstwo jest przyzwoite. Ładne zdjęcia i lokacje.

ocenił(a) film na 6
pawel_cimochowski

Zależy, co się rozumie przez "giallo". Jeśli pojęcie te obejmuje wyłącznie charakterystyczny "kanon" (mix horroru, thrillera, dam w opresji i drastycznej przemocy), rozpoczęty chyba "Dziewczyną, Która Widziała Za Dużo" a skończony może "Rzeźnikiem z Nowego Jorku" - no to faktycznie nie jest.
Ale w pojęciu szerszym , obejmującym z zasady wszystkie włoskie thrillery,"Assassination In Rome" jak najbardziej jest giallo (zresztą o filmie czytałem w ksiązce "Italian Giallo Movies")

ocenił(a) film na 6
Franco_fan

Mój błąd. Oczywiście masz rację, do giallo zalicza się też (ku mojemu ubolewaniu) sporo przegadanych erotyków i innej nudy. Mi, jak zgadłeś, chodziło o owy "kanon", który przynajmniej dla mnie stanowi esencję giallo.
A książka warta przyczytania?

ocenił(a) film na 6
pawel_cimochowski

Ja też jestem zwolennikiem giallo kanonicznego, ale znam te wszystkie filmy tak dobrze, że zacząłem szukać więcej i więcej. Póki co, jakichś zapomnianych rewelacji nie odnotowałem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones