PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=129438}

Latarnia na końcu świata

The Light at the Edge of the World
7,0 172
oceny
7,0 10 1 172

Latarnia na końcu świata
powrót do forum filmu Latarnia na końcu świata

Nasza telewizja emitowała go ostatnim(i chyba jedynym) razem ponad dwadzieścia lat temu w 1986 roku;)!
Czy wiecie ,że rolę młodego Felipe którego zagrał Massimo Ranieri miał zagrać DANIEL OLBRYCHSKI!!!sam Kirk proponował mu tę rolę podczas jakiegoś spotkania w Cannes,lecz Olbrychski odmówił bo wybrał rolę w jakimś kręconym wówczas filmie Wajdy(wspomina o tym w swoich wspomnieniach...)kto wie jak potoczyła by się jego kariera;)....
Film kręcono w malowniczym miasteczku Cadaces w Hiszpanii ,do dzisiaj stoi tam słynna latarnia...
Kirk Douglas wspomina przygody z planu tego filmu w świetnej autobiografii "Syn śmieciarza"(polecam!)...

ocenił(a) film na 8
Stavisky

eh pamietam jak ogladalem to po raz pierwszy pozno w nocy, na 14calowym czarnobialym telewizorze - a pozniej spac nie moglem po tej makabrycznej scenie z malpka ;)

-Grail-

To w tym filmie jakiś facet rozdziera małpkę na pół?
Oglądałem to za szczeniaka , pamiętam jak bardzo miałem pietra aby zasnąć .

ocenił(a) film na 8
tauder

Dokladnie! Calkiem mocna scena jak na ekranizacje powiesci Verne'a :)

-Grail-

Dlaczego takie filmy są zapominane przez nasze telewizje, a w to miejsce zakupuje się po raz "setny" całą serię o "Bondzie". Nie wiem jak bym teraz odebrał ten film, ale wtedy było to piorunujące wrażenie.

użytkownik usunięty
Stavisky

Film kręcono w Cadaques,latarnia która gra w filmie została wybudowana w czerwcu 1970 roku na potrzeby filmu,niestety w 1998 roku została rozebrana,w miejscu gdzie stała jest pamiątkowa tablica z informacją iż kręcono tam film...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones