PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8770}

Północ - północny zachód

North by Northwest
7,7 24 720
ocen
7,7 10 1 24720
7,7 24
oceny krytyków
Północ północny zachód
powrót do forum filmu Północ - północny zachód

Fajna sprawa: 34-latka gra 26-latkę, a 55-letni starszy pan gra amanta. Ale i tak najlepsze jest, że matkę głównego bohatera gra aktorka urodzona w 1904 r., czyli absolutna rówieśniczka Cary'ego Granta. Trochę lepiej jest w "Ptakach", gdzie matkę głównego bohatera a jego samego dzieli "aż" 21 lat. Ale głupie te stare filmy...

użytkownik usunięty
Stansfield

zostac powinien bez komentarza komentarz twoj. oswiece jednak ciebie- i we wspolczesnych filmach aktorzy graja osoby nie bedace w wieku swych bohaterow. Pomysl nastepnym razem,jak bedziesz sie osmieszac chcial.

...w takim razie: "Ale głupie te współczesne filmy". Aha mądralo, podaj przykład takiego filmu. Bo ja też sobie mogę powiedzieć, że są na przykład filmy, w których 5 czarnych murzynów posuwa twoją babcię. A co do ośmieszania, to jeśli tego chcesz mogę ciebie ośmieszyć w każdej chwili.

Stansfield

Chcesz przykład takiego filmu? To masz: w "Aleksandrze" Angelina Jolie zagrała matkę Colina Farrela mimo, że jest od niego o rok(!) starsza.

promovid1

To może dlatego "Aleksander" zbiera takie baty od krytyków i widzów? W każdym razie podtrzymujesz tylko moją tezę, że głupio wygląda na ekranie, gdy aktorka odtwarzająca matkę jest w wieku aktora-syna. Zwracam uwagę, że w "Aleksandrze" pomogła charakteryzacja (POSTARZENIE!!!) Jolie, a w "Pólnoc..." nawet odmłodzenie Caryego Granta niewiele pomogło i efekt jest co najmniej groteskowy.

Stansfield

Ale nic nie przebije "Tam gdzie rosną poziomki". Matkę Victora Sjostroma gra aktorka młosza odeń o 11 lat. Matka filmowa ma niby mieć 96 lat (w rzeczywistości aktorka ma 67) i niestety postarzenia poprzez charakteryzację nie widać. Efekt niecodzienny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones