PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8770}

Północ - północny zachód

North by Northwest
7,7 24 693
oceny
7,7 10 1 24693
7,7 24
oceny krytyków
Północ północny zachód
powrót do forum filmu Północ - północny zachód

Ciekawy dobór aktorów

ocenił(a) film na 4

35-latnia Marie Saint gra wyrachowaną 26-latkę. A w wieku przedemerytalnym Cary Grant (55lat) gra naiwnego (żeby nie powiedzieć głupiego) amanta.
Co ciekawe matkę tego amanta-Rogera Thornhilla (Grant) zagrała rok młodsza od Granta- Jessie Royce Landis.
Ciekawe, że w tamtych czasach to nikogo nie dziwiło. Obecnie kanony się trochę zmieniły. A i konwencja tego filmu się mocno zestarzała.

2222

To prawda. W ogole wiekszosc filmow AH dzisiaj wypada slabo.

matbla2000

ja tam lubie stare film , a ten dopiero dzisiaj ogladałem i mi się podobał trzymał w napieciu od poczatku do końca, dobra gra aktorks aciekawe zdjęcia ,, fajny ., klasyka Hitchocka

ocenił(a) film na 8
matbla2000

Czy mój wzrok mnie nie myli??? SŁABO???

Hanna_M

Haniu, te filmy po prostu sa archaiczne estetycznie, kulturowo czesto nieaktualne, sa ogladane glownie z uwagi na historyczna istotnosc. Zaledwie kilka jest ciekawych intelektualnie. Rozumiem, ze ma dzisiaj fanow, znam jego miejsce w amerykanskim kanonie - niewiele mnie to obchodzi, tak jak to, ze przyjaznil sie z Truffaut, ktory tez nakrecil ile, moze ze trzy dobre filmy. Ja nie zyje filmoznastwem lat 50/60, nie czytam Cahiers do snu, ani nie zajmuje sie dekonstrukcja z reguly kiepskich lub przestarzalych filmow AH, zeby odnalezc tam *cos*. Jak lubisz, to prosze bardzo.

ocenił(a) film na 8
2222

Jessie Royce Landis była jednak 8 lat starsza od Granta chociaz jak na matke to rzeczywiście nieduzo

2222

Jedno jest pewne, twoja głupota sie nie zestarzeje, zawsze będzie z tobą.

ocenił(a) film na 7

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones