PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8770}

Północ - północny zachód

North by Northwest
7,7 24 693
oceny
7,7 10 1 24693
7,7 24
oceny krytyków
Północ północny zachód
powrót do forum filmu Północ - północny zachód

Jeżeli średnia ocena tego filmu jest tylko 7,9 a z kolei "Szpieg" z Oldmanem otrzymuje aż 7 to czegoś tu nie rozumiem. Szpieg jest nudnym, rozwleczonym filmem, dla którego 5 powinna być maksymalną notą. Północ północny zachód to nie tylko świetna gra C. Granta, ale również znakomity J. Mason w roli agenta obcego wywiadu. Poza tym doskonała muzyka oraz solidnie pomyślana intryga. Co najmniej 9/10 dla tego filmu mistrza Hitchocka.

ocenił(a) film na 6
kylo1966

Trzeba było zostać belfrem, poużywałbyś się na ocenach (a rodzice na Tobie).

Krzypur

To, że masz akurat inne zdanie na temat tego filmu nie oznacza jeszcze, że zjadłeś wszystkie rozumy na świecie i jesteś jakimś guru od kinematografii - a sama próba ironii też mało wyszukana żeby nie powiedzieć niskich lotów. A wracając do arcydzieła Hitchocka - słynna scena z samolotem przeszła trwale do historii kina, natomiast w przypadku filmu "Szpieg" raczej trudno tam o taki fragment filmu, który utkwiłby jakoś specjalnie w pamięci. Generalnie niemal wszystkie filmy Hitchocka to jeśli nie arcydzieła, to przynajmniej bardzo dobre produkcje. Jedni oczywiście bardziej cenią jego filmy szpiegowskie, inni kryminały i dreszczowce, ale jedno jest pewne - dziś takiego mistrza suspensu się nie uświadczy. Ja akurat preferuję kino szpiegowskie - oprócz omawianego filmu do grupy moich ulubionych filmów zaliczam "Rozdartą kutynę", "Topaz" czy też "Sabotaż".

ocenił(a) film na 6
kylo1966

Masz prawo. Ironia zaś to moje drugie ja. Jeśli Cię uraziłem, to przepraszam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones