PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8770}

Północ - północny zachód

North by Northwest
7,7 24 720
ocen
7,7 10 1 24720
7,7 24
oceny krytyków
Północ północny zachód
powrót do forum filmu Północ - północny zachód

Jak dla mnie to drugi po psychozie film Hitchcocka. Świetny Cary Grant, jak oglądałem pierwszy raz ten film to byłem pozytywnie zaskoczony, że można tak genialnie zagrać nie łatwą przecież rolę. Oczywiście 10/10

ocenił(a) film na 10
kingjames7

Zgadzam się z autorem tematu. Rewelacyjny film Hitchcocka, jeden z najlepszych w historii. Ocena: zasłużone 10/10 !

ocenił(a) film na 9
kingjames7

Film znakomity, ale z tym ze jest na drugim miejscu po Psychozie bym polemizował. Obejrzyjcie "M jak morderstwo", po prostu wgniata w fotel.

ocenił(a) film na 10
Randomczlowiek

Zgdadzam się, "M jak morderstwo" jest naprawdę dobre. Ma ten niesamowity klimat, który powoduje, że mogę ten film oglądać w kółko. Choć żaden z filmów Hitch'a nie trzymał mnie tak w napięciu jak mój ulubiony "Północ - północny zachód".

ocenił(a) film na 8
kingjames7

O dziwo to dopiero pierwszy film tego reżysera który obejrzałem, chyba że jakiś bardzo dawno temu.
Świetny kryminał w starym stylu, nieprzewidywalny, dynamicznym wciągający. Zrobił mi apetyt na inne obrazy tego autora.
8+/10

ocenił(a) film na 9
Muszrom

Ja także oglądałem ten film jako pierwszy. ale teraz mam zamiar oglądnąć inne. oczywiście 10/10.

ocenił(a) film na 10
andrew108

Znakomity, scena na polu kukurydzy kultowa.
Szkoda, że scenarzyści tworząc pierwszego Bonda kilka lat później nie zaczerpnęli kilku pomysłów z tego filmu, a tak Dr.No gniot...

ocenił(a) film na 9
eternal_champion

lubię Dr. No ale masz racje nie dorównuje on "Północy"

andrew108

Zapraszam do zagłosowania w mojej ankiecie na najlepszy film Hitchcocka na: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog Będę wdzięczny:)

ocenił(a) film na 9
kingjames7

zapewniam ze po obejrzeniu "m jak morderstwo" twoj ranking filmow hiczkoka ulegnie malej zmianie ;)

ocenił(a) film na 10
kingjames7

Ten film stawiam wyżej nad Psycho. Jest w nim więcej zwrotów akcji, więcej suspensu, elementów zaskoczenia, a nawet szczypta komedii. Ogląda się z wypiekami na twarzy, a biorąc pod uwagę wiek tego filmu trudno nie przyznać, że jest to po prostu ARCYDZIEŁO.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones